CMMS – kompleksowe wsparcie dla Utrzymania Ruchu

Współczesna technologia oferuje szereg rozwiązań dla przemysłu, które pomagają pracownikom fabryki przyspieszyć realizację żmudnych i powtarzalnych prac i skupić się na kluczowych obowiązkach. MP2 CMMS Gold został zaprojektowany jako wsparcie dla utrzymania ruchu. Wdrożenie programu nie tylko pomaga w wielu codziennych obowiązkach, lecz także ułatwia pracę z danymi – dzięki niniejszemu artykułowi możesz poznać bliżej jego atuty.

Czym jest CMMS i dla jakich użytkowników powstał?

Skrót oznacza „Computerized Maintenance Management System”, czyli Komputerowy System Zarządzania Utrzymaniem. Jest to typ oprogramowania do użytku profesjonalnego — przykładem takiego rozwiązania jest oferowany przez nas MP2 CMMS Gold. Jego najważniejszym zadaniem jest pomaganie specjalistom z dziedziny utrzymania ruchu w codziennej pracy, a zwłaszcza w planowaniu i zarządzaniu pracami konserwacyjnymi i naprawczymi, a także monitorowaniu ich przebiegu.

Korzyści z używania CMMS jako wsparcia utrzymania ruchu

Właściwie wdrożone i skonfigurowane oprogramowanie może mieć ogromny wpływ na dział utrzymania ruchu w zakładzie przemysłowym. Dzięki niemu możliwe jest znacznie dokładniejsze śledzenie stanu maszyn oraz raportowanie awaryjności urządzeń. MP2 CMMS Gold dzięki szerokiemu wachlarzowi funkcji organizacyjnych pozwala zmniejszyć czas przestojów, zredukować koszty napraw, a także optymalnie wykorzystać czas pracowników.

Przykładowe zadania, w których można wykorzystać MP2 CMMS Gold

Ten rodzaj oprogramowania ma mnogość zastosowań w codziennej pracy utrzymania ruchu. Wykorzystany jako wsparcie MP2 CMMS Gold może pomóc w:

  • tworzeniu planów i harmonogramów przeglądów dla konkretnych maszyn i narzędzi,
  • monitorowaniu stanu technicznego sprzętu,
  • automatyzacji zgłaszania awarii i usterek,
  • skrócenie czasu reakcji na awarie,
  • zarządzaniu i kontrolowaniu stanów magazynowych części zamiennych,
  • planowaniu prac naprawczych,
  • generowaniu zleceń do narzędziowni,
  • kategoryzowaniu przeglądów (metoda ABC).

MP2 CMMS Gold można wykorzystać również w przyspieszeniu prac administracyjnych i analitycznych. Dobrze zorganizowane narzędzie umożliwia porządkowanie dokumentacji, analizę raportów i statystyk, a nawet zarządzanie czasem pracy mechaników w prosty, a jednocześnie dokładny i wydajny sposób.