Informacje ogólne

ProCon MES – kompleksowy i nowoczesny system monitorowania i planowania produkcji przeznaczony dla firm produkcyjnych

Wybór na rynku systemów klasy MES w Polsce jest coraz większy. Jednakże tylko nieliczne z nich są w stanie spełnić nieustannie rosnące  wymagania firm produkcyjnych, które coraz częściej sięgają po kompleksowe rozwiązania. Jeśli za kompleksowością będą szły niemal nieograniczone możliwości rozwoju systemu oraz możliwość jego dostosowania do oczekiwań Klienta, to można mówić o systemie „skrojonym na miarę”. Takie dostosowanie do specyfiki produkcji konkretnego przedsiębiorstwa jest największą zaletą systemu realizacji produkcji ProCon MES.

Systemy klasy MES przy użyciu oprogramowania, baz danych, automatyki, urządzeń elektronicznych i technologii informatycznych pozwalają w czasie rzeczywistym zbierać dane o pracy maszyn oraz ludzi. Informacje o postępie produkcji i zdarzeniach ważnych dla procesu produkcji (takich jak np. awarie maszyn) są pobierane bezpośrednio z monitorowanych urządzeń, czujników lub przy udziale pracowników. Dzięki takiej konstrukcji systemu, wszelkie dane dotyczące produkcji, stanu urządzeń produkcyjnych, a nawet czynności aktualnie wykonywanych przez pracowników, są dostępne natychmiast, czyli online. Dostęp do takich danych daje możliwość niezwłocznego reagowania na problemy oraz podejmowania właściwych decyzji dotyczących pracy fabryki.

Przejrzysty monitoring, harmonogramowanie i planowanie produkcji, ciągi technologiczne, obszerne raporty, kompleksowe utrzymanie ruchu (z magazynem części zamiennych i przeglądami ABC), rozliczenie materiału, rezerwacja surowca, bilans stanów towarowych, nowoczesny moduł kontroli jakości (z planami kontroli i modułem pomiarowym), technologie produkcyjne, integracja z systemem MRP/ERP, obsługa reklamacji metodą 8D, czy też powiadamianie e-mail i sms, to tylko niektóre funkcjonalności systemu, które podnoszą konkurencyjność fabryki. więcej funkcjonalności oraz korzyści z zastosowania systemu zarządzania produkcją ProCon MES, znajdą Państwo w dalszej części serwisu.

Funkcje systemu

Poznaj szereg funkcji i zastosowań systemu ProCon MES

Korzyści

Przekonaj się jakie korzyści niesie ze sobą wdorżenie systemu ProCon MES

Zintegrowanie wszystkich działów przedsiębiorstwa

System ProCon MES jest narzędziem pozwalającym na śledzenie produkcji online. Dzięki zaawansowanej technologii informacje o zdarzeniach na hali produkcyjnej są natychmiast przekazywane do systemu i prezentowane użytkownikom w formie odpowiednich alarmów i komunikatów. System działa w oparciu o pełną integrację wszystkich działów fabryki np. dane z monitoringu są dostępne w module planowania, w module utrzymania ruchu oraz w modułach używanych przez dział jakości.

Przykładowe rozwiązania jakie daje nasz system:

 • Natychmiastową reakcję na problemy, które już wystąpiły w hali produkcyjnej
 • Na podstawie danych o produkcji system potrafi przewidzieć możliwość wystąpienia awarii
 • Możliwość zdalnego śledzenia pracy fabryki
 • Możliwość zdalnego zarządzania fabryką
 • Integrację z czytnikami kodów kreskowych
 • Pełną integrację z systemem ERP/MRP (np.: SAP, Comarch CDN XL, Enowa356, QAD, Subiekt GT, Impuls EVO)
 • Integrację z systemami automatycznej kontroli jakości
 • Integrację z systemem centralnego zasypu firmy KOCH TECHNIK
 • Możliwość śledzenia pracy każdej maszyny (w tym maszyn wtryskowych, wytłaczarek, ekstruderów czy stanowisk do ręcznego montażu) pracującej w trybie cyklicznym
 • Możliwość sczytywania bezpośrednio z maszyny (lub sterownika), wszystkich parametrów jej pracy
 • Możliwość rozbudowy o nowe raporty oraz o nowe funkcjonalności dedykowane dla konkretnej fabryki
 • Czytelne, intuicyjne, stosujące kodowanie kolorami interfejsy
 • Instalacja w hali produkcyjnej telewizorów prezentujących wszystkim pracownikom bieżący stan produkcji, postęp wykonania planu oraz ewentualne problemy

Zamów prezentację i poznaj nasz system!

Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie,
które przyczyni się do wzrostu jakości usług Twojej fabryki.

  o systemie opowie

  Marcin Przewoźniczek – specjalista ds. wdrożeń