MP2 IQ Solutions

 

Ratowanie „zepsutych” projektów


 

Uwaga:  Informacje dotyczące powyższego projektu zostały pozbawione szczegółów ze względu na obowiązek zachowania poufności.

 

Słowa kluczowe: inżynieria odwrotnaratowanie projektów

 

Status projektu: Wdrożony

 

Opis projektu: Wykonanie każdego projektu informatycznego powinno składać się z 4 podstawowych faz: projektowania, wykonania, fazy testów i poprawek, oraz wdrożenia. Niestety w codziennej praktyce nawet bardzo poważne firmy, które nie mogą pozwolić sobie na awarie, często całkowicie lekceważą fazę projektową nakazując programistom jak najszybsze rozpoczęcie kodowania. Efektem tego podejścia, a także braku dyscypliny i jednolitej formy tworzenia kodu są „zepsute” projekty programistyczne.

 

Przez „zepsuty” projekt rozumiemy taki, nad którym jego wykonawcy utracili w praktyce kontrolę, czyli nie są w stanie wprowadzić do niego prostych poprawek ze względu na zawiłość struktury, nieczytelność kodu, brak umiejętności, lub z jakichkolwiek innych względów.

  

Celem projektu jest uratowanie projektu programistycznego, który został źle zaprojektowany. Prace nad projektem objejmują kontrolę kodu i struktury systemu, identyfikację krytycznych elementów, które muszą podlegać modernizacji, propozycję zmian w strukturze, implementację, oraz dodatkowe prace wynikające z zaszytych w kodzie błędów wykonawczych i logicznych, które nie zostały wykryte wcześniej.

 
 
MP2 IQ Solutions Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Legnicka 55A/7, 54-203 Wrocław, woj. dolnośląskie
NIP: 8971806307
tel.: 717330481
e-mail: biuro@mp2.com.pl
Copyright © 2009 MP2 s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na Warunki użytkowania