MP2 IQ Solutions

http://mp2.pl/pictures/Plastpol%202013/dyplom.jpgFirma MP2 została wyróżniona medalem na XVII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2013 za kompleksowy system monitorowania i planowania produkcji ProCon!

 

 

System monitorowania i planowania produkcji ProCon jest nowoczesnym systemem przeznaczonym dla firm produkcyjnych. Dzięki doświadczeniu osób od lat działających w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, oraz zastosowaniu najnowszych technologii z zakresu techniki i oprogramowania udało się stworzyć narzędzie, którego jakość nie ma sobie równych na polskim rynku. Nasz system został doceniony na XVII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL 2013, gdzie zostaliśmy nagrodzeni medalem. Dystrybutorem systemu jest nasz Partner – Firma ELBI z Wrocławia.System ProCon jest narzędziem pozwalającym na śledzenie produkcji on-line. Dzięki zaawansowanej technologii informacje o zdarzeniach na hali produkcyjnej są natychmiast przekazywane do systemu i prezentowane użytkownikom w formie odpowiednich alarmów i komunikatów. System działa w oparciu o pełną integrację wszystkich działów fabryki np. dane z monitoringu są dostępne w module planowania, w module utrzymania ruchu, oraz w modułach używanych przez dział jakości. Nasz system daje możliwości niedostępne w innych tego rodzaju narzędziach, np.:

 • Natychmiastową reakcję na problemy, które już wystąpiły w hali produkcyjnej
 • Na podstawie danych o produkcji system potrafi przewidzieć możliwość wystąpienia awarii
 • Możliwość zdalnego śledzenia pracy fabryki
 • Możliwość zdalnego zarządzania fabryką
 • Integrację z czytnikami kodów kreskowych
 • Pełną integrację z systemem MRP (np.: SAP, Comarch CDN XL, Subiekt)
 • Integrację z systemami automatycznej kontroli jakości
 • Integrację z systemem centralnego zasypu firmy KOCH TECHNIK
 • Możliwość śledzenia pracy maszyn wtryskowych, stanowisk do ręcznego montażu oraz każdej innej maszyny pracującej w trybie cyklicznym
 • Możliwość rozbudowy o nowe raporty oraz o nowe funkcjonalności dedykowane dla konkretnej fabryki
 • Czytelne, intuicyjne, stosujące kodowanie kolorami interfejsy
 • Instalacja w hali produkcyjnej telewizorów prezentujących wszystkim pracownikom bieżący stan produkcji, postęp wykonania planu, oraz ewentualne problemy

 


Istotnym elementem odróżniającym nas od konkurencji jest to, że nie sprzedajemy naszym Klientom systemu informatycznego, ale sprzedajemy jego wdrożenie. Oznacza to, że każdy z naszych Klientów używa narzędzia dostosowanego bezpośrednio do jego specyfiki i potrzeb. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie korzyści płynących z wdrożenia systemu monitoringu. Poniżej przedstawiamy Państwu niektóre z tych korzyści. Takie, które odnieśli nasi Klienci, po wdrożeniu systemu ProCon w swoich fabrykach.

 • Optymalizacja planu produkcji – skrócenie planowych przestojów
 • Skokowy wzrost OEE (zwykle od 5 do 15%, w zależności od specyfiki produkcji i samej fabryki)
 • Eliminacja mikroprzestojów
 • Spadek brakowości
 • Krótszy czas awarii maszyn i urządzeń (m. in. dzięki możliwości przewidzenia wystąpienia awarii)
 • Możliwość zarządzania (np. planowania) i monitorowania stanu produkcji z dowolnego miejsca na Świecie (również przez telefon lub tablet)
 • Szybkie wykrywanie wąskich gardeł w pracy fabryki
 • Skrócenie czasu przezbrojeń (nawet o 30%)
 • Usprawnienie zakupu materiałów do produkcji
 • Istotne oszczędności dzięki kontroli zużycia materiału
 • Usprawnienie pracy działu Utrzymania Ruchu (m.in. pełna historia awarii wraz z automatycznym zapisem działań naprawczych i osób za nie odpowiedzialnych)
 • Usystematyzowanie i utrzymanie w stanie aktualnym danych o technologiach.

 

 


Więcej informacji o systemie monitoringu i planowania produkcji ProCon

 

 

 

Dystrybutor systemu ProCon:

 

 

czytaj więcej o ElBi-Wrocław Sp. z o.o.


 
WITAMY
CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?
AKTUALNOŚCI

Systemy informatyczne dla przemysłu i produkcji

Na naszej stronie internetowej mogą Państwo zapoznać się z ofertą firmy, kierowaną do przedsiębiorców i właścicieli zakładów przemysłowych. System informatyczny klasy MES do monitoringu i zarządzania produkcją, wykorzystywany jest w tych miejscach, w celu usprawnienia oraz kontroli pracy fabryki, komunikacji między działami firmy, czy też rejestracji danych historycznych.

Tworzymy zaawansowane technologicznie rozwiązania istotne dla całego przemysłu, wśród których znajdą Państwo dedykowane systemy obliczeniowe, które na podstawie wprowadzonych przez operatora informacji, będą automatycznie wykonywać prace przeprowadzane dotychczas przez planistów i ekspertów.

Dostosowanie do potrzeb Klienta, jest ogromną zaletą wszystkich proponowanych przez nas rozwiązań, w tym również systemu ProCon MES. Już na początku naszej działalności zauważyliśmy, że każde przedsiębiorstwo wyróżnia przede wszystkim specyfika produkcji oraz dążenie do podniesienia efektywności fabryki. Dlatego też rozwój technologii informatycznych oraz doskonalenie procesów produkcyjnych naszych Klientów z całą pewnością będą miały stały wpływ na rozwój naszego oprogramowania.

Zapraszamy do zapoznania się z rodzajami realizowanych przez nas projektów na stronach poszczególnych działów.   

 

Nasi partnerzy:

 

Poznaj naszą ofertę pracy:

.Net C# Developer (Programista)

 

 


 

Wspieramy Twoją Firmę w zakresie utrzymania i rozwoju wdrożonego systemu ProCon MES

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami opieki serwisowej.


 

Zapraszamy do lektury artykułu na temat systemów wspomagających produkcję!

 

 


 

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem nt. wdrożenia systemu ProCon MES na przykładzie branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w najnowszym numerze dwumiesięcznika Industrial Monitor

 

 

 


 

Współpraca systemu Monitorowania i Planowania Produkcji ProCon MES z systemami zarządzania formami i tłocznikami Mold-ID.

 

 


 

 

System ProCon CMMS Gold - najnowsze rozwiązanie MP2, wspomagające dział Utrzymania Ruchu każdego przedsiębiorstwa !

 

 
MP2 IQ Solutions Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Legnicka 55A/7, 54-203 Wrocław, woj. dolnośląskie
NIP: 8971806307
tel.: 717330481
e-mail: biuro@mp2.com.pl
Copyright © 2009 MP2 s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na Warunki użytkowania